Tersine Mühendislik

Tersine Mühendislik yöntemi , Üretilmek istenilen, üzerinde değişiklik ya da geliştirme yapılması planlanan ancak elinizde sadece numunesi bulunan parçalarınızın bilgisayar ortamında kullanılabilir datasını elde etmek için 3D lazer ya da 3D optik tarama sistemleri yardımıyla elde edilen nokta bulutu veya STL data üzerinden hassas bir şekilde, imalata yönelik CAD modellerinin oluşturulmasıdır. Özellikle , El yapımı parçaların veya Deforme olmuş – bozulmuş kalıpların CAD datasının oluşturulması ve de yeniden işlenmesinde Tersine Mühendislik yönteminden yararlanılmaktadır. Firmamız tecrübeli ve uzman ekibi ile birlikte, ileri teknoloji ve yazılımlardan faydalanarak sektöre hizmet vermekteyiz.

Çalıştırma Talimatları

close-bracket_3840761
3D tarayıcıyı benimseyerek bulut noktası verilerini elde etmek için
number-2_3840738
Nokta bulutu verileri, üçgen ağ verilerini elde etmek ve STL verileri üzerinde koordinat değişiklikleri, nokta bulutu gürültü azaltma, yumuşatma, optimizasyon ve basitleştirme ön işlemesi gerçekleştirmek için ZG yazılımı tarafından işlenir. Bu adımda elde edilen veriler 3D gravür, 3D baskı, karşılaştırma analizi vb. için kullanılabilir.
number-3_3840739
Genel olarak, elde edilen üçgen ağ verilerini işlemek için UG, CATIA, GEOMAGIC DX gibi tersine mühendislik yazılımları ve diğer profesyonel yazılımları kullanabiliriz; bunlara yama uydurma, enine kesit oluşturma, eğri çıkarma ve diğer birçok özellik çıkarma yöntemi dahildir. Şu anda, yenilikçi tasarım ve optimizasyon tasarımı gerçekleştirilebilir.
number-four_3840753
Yazılım hesabı, genişletme ve kesme gibi bir dizi işlemden sonra, yüksek hassasiyetli CNC işleme, kalıp tasarımı vb. için kullanılabilecek bir tersine mühendislik modeli elde edilir.

Yukarıdaki adımlar standart bir işlem adımıdır ve hepsini tamamlaması gerekmez. Her adım, ilgili işlemleri tamamlamak için eksiksiz CAD/CAE/CAM yazılımına sahiptir. Bazı uygulamalar için, STL 3D veri modelleri, doğrudan baskı ve gravür için doğrudan 3D yazıcılara veya CNC gravür makinelerine aktarılabilir.

Avantajlar

Hızlı Tasarım

Ürün tasarımı ve geliştirme döngülerini kısaltmak ve ürün yükseltmesini hızlandırmak için

Düşük Risk

Yeni ürün yeniliği için maliyeti ve riski azaltmak

İyi Çıkış

Ürün muhafazasını ve tasarımını geliştirmek

Güçlü İşlevsellik

Güçlü tersine mühendislik ve kalite kontrol yazılımı

Uygulamalar

Heavy-Industry-640-640

Ağır Sanayi

Aerospace-640-640

Havacılık

Cutural-640-640

Kültürel

Consumer-640-640

Tüketici

Casting-Parts-640-640

Döküm Parçaları

Mould-640-640

Kalıp

Automotive-640-640

Otomotiv

Medical-640-640

Tıbbi

Lütfen para biriminizi seçin